Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości

21.09.2012 11:03

mast

STK testuje nową lokomotywę

fot. M.Starczewska

Manewrowa lokomotywa G 6 firmy Vossloh będzie pracować we wrocławskim STK w ramach eksploatacji nadzorowanej.

Przez najbliższe kilka miesięcy STK będzie sprawdzać nową na polskim rynku trzyosiową lokomotywę spalinową G 6, która jest dedykowana do ciężkich prac manewrowych. Pojazd jest wyposażony w silnik wysokoprężny Caterpillar o mocy ponad 600 kW. Dla producenta, firmy Vossloh, współpraca z STK jest możliwością zdobycia homologacji i wejścia z nowym produktem na polski rynek. 

- Eksploatacja nadzorowana prowadzona przez STK Wrocław pozwoli nam na zakończenie certyfikacji lokomotywy na polskim rynku. Pierwszy etap tego procesu już przeszliśmy, teraz rozpoczynamy część testów w regularnej pracy przy obsłudze składów towarowych. Myślę, że lokomotywa G6 doskonale sprawdzi się na polskich torach, a zapotrzebowanie na tego typu pojazdy będzie w najbliższych latach rosło – ocenia Frank Vollbehr, project manager z Vossloh Locomotives.  

Lokomotywa G 6 w malowaniu STK była prezentowana na targach InnoTrans. Po zakończeniu wystawy trafi na polskie tory, gdzie przez następne około pół roku będzie sprawdzana w pracach manewrowych prowadzonych przez przewoźnika.

Wcześniej STK testował już inne pojazdy. Na początku 2011 r. w eksploatacji nadzorowanej sprawdzano parametry prototypowej wówczas lokomotywy Dragon produkcji ZNLE Gliwice. Wtedy również przewoźnik mógł poznać możliwości nowego pojazdu, a producent - sfinalizować proces homologacji.

Komentarze
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.