Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości

14.03.2013 14:10

PKP Intercity

Studenci ze zniżką 51% na pociągi międzynarodowe

Fot. Mikołaj Manowski

PKP Intercity rozpoczęło prace nad wdrożeniem do systemu sprzedaży możliwości wydawania biletów z ulgami ustawowymi na przejazdy pociągami EuroCity. Oznacza to, że już wkrótce np. studenci uprawnieni do ulgowych przejazdów, ze zniżki 51 proc. skorzystają również na odcinkach krajowych w pociągach EuroCity.

Zmiana możliwa jest dzięki wydanej przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wykładni przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dotychczas PKP Intercity przy wydawaniu biletów z ulgami ustawowymi kierowała się następującym zakresem obowiązywania ulg:

  1. przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego – stosuje się daną ulgę we wszystkich uruchamianych przez spółkę kategoriach pociągów (TLK, EIC, Ex, EC);
  2. przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych – stosuje się daną ulgę:
  1. w pociągach pospiesznych  - TLK
  2. w pociągach ekspresowych  - EIC, EX.

Włączenie pociągów EuroCity do kategorii pociągów ekspresowych otwiera przewoźnikowi możliwość honorowania na odcinkach krajowych biletów z ulgami ustawowymi, obejmującymi przejazdy w pociągach ekspresowych oprócz EIC i Ex. Są to m.in.  studenci czy  młodzież szkolna.

PKP Intercity zakłada wdrożenie  udogodnienia w kwietniu 2013 r.

Komentarze
Mark14.03.2013 15:20
Nie za dużo im?
Szyna14.03.2013 15:24
Bardzo dobrze, niezależnie czy osobówka czy EIC/EC - pociągi to forma komunikacji zbiorowej, którą obejmuje ulga ustawowa
yked14.03.2013 21:19
Ta student, który może już na siebie zarobić - 51%, dziecko, które jest tylko na utrzymaniu rodziców - 37%. Wot i sprawiedliwość.
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.