Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości

17.06.2013 08:21

PORR Polska

PORR ma mega kontrakt na katarskie metro

Fot. doha-metro.com

Austriacka firma budowlana, od lat obecna także na naszym rynku, zdobyła największy kontrakt w swojej historii. PORR będzie wykonawcą Metra Doha.

Całość zlecenia o wartości 1,89 mld euro uzyskało Konsorcjum składające się z PORR oraz jego miejscowych partnerów SBG i HBK. PORR ponosi odpowiedzialność za 50 proc. całości projektu, co przekłada się na przychód koncernu wartości ok. 945 mln euro. Tym samym portfel zamówień koncernu PORR osiągnie najwyższy w historii poziom - prawie 4,5 mld euro.

Kontrakt jest etapem wieńczącym zlecone już w sierpniu ubiegłego roku „enabling works“, czyli czynności przygotowawcze do budowy metra w Doha. Projekt „Green-Line“ dotyczy budowy podwójnego ciągu tuneli o długości 16,6 km oraz obejmuje wybudowanie sześciu stacji metra.

Termin budowy to ok. 5 lat. Całość Projektu Metro Doha składa się z Red Line North, Red Line South, Gold Line, Green Line oraz Flagship Stations i stanowi element szeroko zakrojonej inicjatywy infrastrukturalnej w ramach „National Development Plan for 2030“ dla Kataru.

TAGI: PORR, metro, Katar, Doha
Komentarze
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.