Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości

04.01.2014 10:29

Kurier Kolejowy

Honorowanie biletów KM i ZTM na trasie Pruszków-Warszawa

Fot. Dominik Skudlarski

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Grodzisk Mazowiecki w sobotę i niedzielę (4-5 stycznia) ruch pociągów SKM i Kolei Mazowieckich na odcinku Pruszków – Warszawa Włochy będzie odbywał się po jednym torze. 

Pociągi SKM i KM w obu kierunkach będą kursować po torze  nr 3 przeznaczonym zwyczajowo do jazdy w kierunku Pruszkowa. Odjazdy pociągów SKM i KM w kierunku Warszawy: Piastów – peron 2, Warszawa Włochy – peron 2, Warszawa Ursus – peron 2.

Na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM, tj. w pociągach: KM  obsługujących linię skierniewicką (KM1) honorowane będą wszystkie bilety ZTM oraz pociągach SKM linii S1 honorowane będą wszystkie bilety KM.

Każdy podróżny nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet ZTM niezalegalizowzany/nieaktywowany zobowiązany jest wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletu.

Prace potrwają przez ok. dwa miesiące co oznacza, że honorowanie biletów będzie obowiązywać przez kolejne weekendy 11-12, 18-19, 25-26 stycznia, 1-2, 8-9, 15-16, 22-23 lutego 2014 r. oraz 1-2 marca 2014 r.

Komentarze
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.