Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości

30.01.2012 15:45

PKP Cargo

Lokomotywy PKP Cargo z GPS-em

Fot. Mikołaj Manowski

Przewoźnik realizuje program montażu GPS oraz wdraża system do zarządzania przewozami (EKL+). Zarządzanie pociągami będzie się odbywało w zmodernizowanej Głównej Dyspozyturze spółki w Katowicach.

PKP CARGO rozpoczęło proces standaryzacji swoich dyspozytur. W siedzibie centrali spółki w Katowicach działa już, po modernizacji, Główna Dyspozytura PKP CARGO. Należy ona do najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

W ramach modernizacji wykonano m.in. system nawiewny pomieszczenia, poprawiono klimatyzację oraz akustykę, zamontowano nowoczesne, ergonomiczne i dźwiękochłonne kabiny dyspozytorskie, a stanowiska dyspozytorskie wyposażono w telefony w technologii VoIP. Na głównej ścianie zamontowany został ekran LCD.

- Docelowo, kiedy zostanie już całkowicie wdrożony i zakończony program montażu GPS oraz zakończy się budowa systemu zarządzania przewozami (System EKL +), na ekranie będzie widoczna informacja nie tylko o lokalizacji lokomotywy prowadzącej pociąg, ale również dane o przesyłce w składzie pociągu. To nie tylko usprawni pracę eksploatacyjną i poprawi jakość obsługi klienta, ale istotnie przyczyni się do skrócenia obrotu wagonów i pozwoli bardziej efektywnie zarządzać i gospodarować lokomotywami oraz drużynami trakcyjnymi - mówi Michał Sawicki, dyrektor Biura Kierowania Przewozami PKP CARGO.

Zadanie polegające na przeniesieniu zarządzania procesem przewozowym w środowisko zintegrowanego systemu zarządzania przewozami jest priorytetowym zadaniem PKP CARGO na najbliższe dwa lata.

Po modernizacji zdecydowanie poprawiły się także warunki pracy. Spółka planuje, że proces modernizacji dyspozytur zakładowych powinien się zakończyć jeszcze w tym roku.

Komentarze
stopek30.01.2012 18:19
Czy KOW dysponuje zdjeciami z dyspozytury PKP Cargo?
ja01.02.2012 10:49
@Po modernizacji zdecydowanie poprawiły się także warunki pracy. Komu?napewno nie maszynistom,rewidentom,ustawiaczom,wszystkim na mrozie.
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.